Studium Harley Quinn

Jest to typowe study na podstawie klatki filmowej. Bierzemy jakąś klatkę filmową i próbujemy ją przeanalizować, a następnie narysować. Filmy to też sztuka. Mają w sobie bardzo dużo ze sztuki. Szczególnie, że ujęcia są „kolorowane” przy pomocy programów, przez co film nabiera klimatu. Postacie posiadają do tego specjalną charakteryzacje. Czy to kostiumy, makijaż, czy nawet dodatkowa biżuteria. Przy klasycznych portretach tego nie uświadczymy.

Kompozycyjnie sceny filmowe z popularnych produkcji często są na bardzo wysokim poziomie. Postać ma swoje miejsce na planie i znajduje się w odpowiednim miejscu. Do tego… występuje pewna naturalność w odgrywaniu roli przez postacie. Co również ważne jest przy tworzeniu własnych dzieł.

To tyle jeżeli chodzi o cel, teraz zabierzmy się za studium.

Na dole załączam animację poglądową. Możecie ją sobie zatrzymać w dowolnym momencie i przeanalizować.

Studium powstało na podstawie tej klatki filmowej: http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/09/10/00/2C21058F00000578-3228512-image-a-3_1441840834839.jpg

Postać może wydawać się nienaturalna, ale specjalnie poszedłem w tym kierunku. Chciałem nadać jej trochę własnego stylu.

Zacząłem od drugiego planu i tła, a potem zabrałem się za proste kształty. Żadnych szczegółów. Szybki szkic wstępny podstawowymi kolorami. Wygląda dosyć słabo, ale nie przejmuje się tym. Na początku ważne jest dla mnie zachować proporcje mieć wstępną bazę na budowanie mojej postaci. Potem poprawki. Zmniejszenie oczu, pierwsze cienie i złapanie formy. Trochę zabawy z włosami i ubraniem. Dobieranie koloru, uwydatnianie ponownie formy. Nadanie warstwy przenikającej, aby nasz obraz nie „błyszczał”. I tyle udało mi się zrobić wczoraj.

Rano się zabrałem dalej za pracę i dodałem kilka efektów. Trochę większe charakteryzacji. I ostatecznie stanąłem przed wyborem. Klasyczna postać rysowana komputerowo, czy może bardziej naturalna? Ostatecznie postanowiłem postawić na komputerową stylizację.

I to by było na tyle.

Podziel się 🙂

One thought on “Studium Harley Quinn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *